phpRS
Dnešní datum: 13. 07. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  ÄŚervenec  >>
PoÚtStČtPáSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

* Jak bojovat za demokratický právní stát I.

Vydáno dne 16. 02. 2016 (22944 přečtení)

Jak na poplašné zprávy? Pokud chcete, aby Česká republika demokratickým právním státem zůstala, nebuďte neteční k páchání trestných činů. Donuťte policii jednat. Máte k tomu celou řadu zákonných prostředků.

Jak bojovat za demokratický právní stát I.: Jak na poplašné zprávy? – Jan Vrobel

 

Jak bojovat za demokratický právní stát - I.

Jak na poplašné zprávy?


pravo1Vážení spoluobčané,

Často slýchám tezi o tom, že společností cloumá boj mezi dvěma tábory, z nichž jeden jsou údajně „proti islámu“ a druzí „pro islám“. Tito lidé mají pravdu, že existuje silná tenze, ale její gró spočívá v něčem úplně jiném. Je to boj mezi lidmi, co četli a respektují naši Ústavu a Listinu základních práv a svobod jako právních předpisů s nejsilnější právní a tím i sociální silou, a lidmi, kteří si myslí, že se domůžou svých zájmů (tedy perzekuce lidí na základě vyznání a lidí s jinými politickými názory) šířením lží, nenávistí a s nimi spojeného páchání trestných činů.

Uvědomme si prosím, že náš demokratický právní stát poskytujícími nám celou řadu důležitých svobod je v ohrožení a že potřebuje své občany, aby se k němu přihlásili. Pokud chcete, aby Česká republika demokratickým právním státem zůstala, nebuďte neteční k páchání trestných činů. Donuťte policii jednat. Máte k tomu celou řadu zákonných prostředků.

Skvělí nvestigativní žurnalisté z týmu Reportérů ČT, nezávislého, demokratického, veřejnoprávního média, jejichž dramaturg Marek Wollner byl nedávno vyznamenán cenou Ferdinanda Peroutky nedávno zmapovali, že řada autorů a šiřitelů poplašných zpráv je zároveň obdivovateli autokratického režimu a invazivní politiky aktuálního establishmentu Ruské federace, jakož i totalitního bolševického režimu, jehož obětí byla Československá republika a její občané v letech 1948-1989, a v případě občanů Slovenské republiky také často obdivovateli Slovenského fašistického státu, jež nechvalně proslul státní politikou kolaborující s hitlerovským Německem. Tito lidé vytvářejí společenskou atmosféru strachu a paranoie, která je prokazatelně nebezpečná běžným občanům ČR, jak dokládá nedávný útok nožem na muslima ve Vršovicích, tak i žhářský útok na humanitární centrum Klinika. Motivy jsou u obou trestných činů stále předmětem vyšetřování, je však nanejvýš pravděpodobné, že jsou spojeny s absurdní společenskou nenávistí vůči domnělému nebezpečí v podobě válečných uprchlíků, tak charitativních a humanitárních organizací, jež o jejich práva nějakým způsobem pečují.

Co s tím?

Jedinou správnou cestou je dát státu najevo, že jsme tady, abychom jako občané demokratický právní stát bránili, a to neznamená nic jiného než papírovat – bombardovat Policii České republiky podněty, a v případě, že nebude reagovat, odvolat se na Generální inspekci bezpečnostních sborů.

Zde naleznete návod, jak podat trestní oznámení. Trestní oznámení je možno podat i elektronicky. Policie má povinnost reagovat a aktivně vyhledávat další informace a podněty. Nezapomeňte, že trestní oznámení můžete podat i na neznámého pachatele – v případě, že víte, že byl spáchán trestný čin, ale nevíte, kdo je jeho pachatelem. Nezapomeňte také, že nemusíte specifikovat, kterého trestného činu se pachatel měl dopustit, toto zjistit je prací orgánů činných v trestním řízení. Je to však dobré vědět, abyste mohli u Policie argumentovat.

Jak aktivita tvůrců poplašných zpráv ohrožujících českou společnost koliduje s českým právním řádem?

Mnoho potenciálních skutkových podstat nalezneme v dílu 5 a 6 hlavy X (upravující trestné činy proti pořádku ve věcech veřejných) trestního zákona, z. č. 40/2009 Sb.:

Konkrétně jde tyto o trestné činy (uvádím pro přehlednost v nekompletním znění):

§ 352 – Násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci

1) Kdo skupině obyvatelů vyhrožuje usmrcením, ublížením na zdraví nebo způsobením škody velkého rozsahu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.“

(Skupina obyvatel jsou i „liberálové“, „sluníčkáři“, „muslimové,…)

§ 355 – Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob

(1) Kdo veřejně hanobí

a) některý národ, jeho jazyk, některou rasu nebo etnickou skupinu, nebo

b) skupinu osob pro jejich skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že jsou skutečně nebo domněle bez vyznání,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

§ 356 – Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod

(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Zejména je důležitý tento trestný čin:

§ 357 -Šíření poplašné zprávy

(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

Připomínám, že to, že se tyto činy často nevyšetřují, neznamená, že přestaly být trestné. Znamená to jen, že naše orgány činné v trestním řízení jsou jednoduše příliš pasivní.

Bojujme za demokratický právní stát. Papírujme.

V diskuzi rád uvítám doplňující podněty a technické informace.


Napsat komentář

Komentář

Independent Publisher poháněn systémem WordPress

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 14 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: FB

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,