phpRS
Dnešní datum: 02. 03. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  BĹ™ezen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Jaké kafe nám uvařili?

* Muselo být soudkyni Píchové jasné, že politické procesy skutečně soudila.

Vydáno dne 27. 07. 2007 (6817 přečtení)

Třiasedmdesátileta pražská soudružka soudkyně Píchová působí v justici od konce 50. let a stále působí do dnešních dnů. V roce 1993 "přežila" i žalobu na odvolání právě kvůli svým komunistickým politickým rozsudkům z doby totality. Současný a údajně nezávislý demokratický Kárný senát ji ale ve funkci skandálně podržel! Podržel ji skandálně též i Vrchní soud  v roce 2004! Ústavní soud ale dal 26.07.2007 za pravdu reportérce Šárce Weberové s tím, že mimo jiné měla právo na komunistickou minulost soudkyně poukázat.


Ústavní soudci dali 26.07.207 zřetelně najevo, kam v Česku sahá svoboda slova. A zároveň vzkázali všem těm soudcům, kteří za komunismu trestali odpůrce režimu a dodnes působí v justici, že musí počítat s veřejnou kritikou.

Třiasedmdesátiletá pražská soudružka soudkyně Píchová působí v justici od konce 50. let a stále působí do dnešních dnů. Soudružka soudkyně Píchová skutečně měla v roce 1978 výsadní postavení, protože byla členkou senátu, který jako jediný posuzoval odvolání - a to i těch lidí, kteří byli odsouzeni za "komunistické" paragrafy pobuřování nebo opuštění republiky.

Soudružka soudkyně Píchová se nemůže vymlouvat na tehdejší zákony, protože měla jak jí vzkázal Ústavní soud povinnost soudit spravedlivě a ne podle pokřivených zákonů, nebo z justice raději odejít.

Muselo být soudružce soudkyni Píchové jasné, že politické procesy skutečně soudila. V polovině 80. let totiž poslala mimo jiné do vězení také skupinu lidí kolem tehdejší Jazzové sekce, která patřila do disidentu. Její členové bez povolení úřadů vydávali knihy a šířili nahrávky, jež se zdály režimu nebezpečné. A na jejich obranu tehdy soudu přišly dopisy i od organizace Amnesty International. Ústavní soudkyně Eliška Wagnerová prohlásila ve smyslu, že přijmout výmluvu soudružky soudkyni Píchové, že proces nebyl politický, by znamenalo ztotožnění se s hodnotovým řádem komunistického režimu.

Smutné na tom všem je to, že mimo Ústavní soud další soudní instituce v minulých letech skandálně stále soudružku soudkyni Píchovou ochraňují jako v bavlnce! V roce 1993 "přežila" i žalobu na odvolání - právě kvůli svým komunistickým politickým rozsudkům z doby totality. Současný a údajně nezávislý demokratický Kárný senát ji ale ve funkci skandálně podržel! Podržel ji skandálně též i Vrchní soud v roce 2004!

Soudružka soudkyně Píchová například dala jen mírný trest bývalému příslušníkovi tajné policie, který týral písničkáře Vlastimila Třešňáka. Z tohoto důvodu vznikla reportáž Šárky Weberové, kde zaznělo, že Píchová patřila mezi prominentní "prorežimní" soudce a že trestala lidi za odpor proti komunismu. Jenže Píchová se obrátila na soud a chtěla po televizi omluvu a odškodnění 800 tisíc za to, že ji reportáž poškodila.

Nejpikantnější na tom všem je to, že jak třiasedmdesátiletá soudružka soudkyně Píchová, tak dnes novinářka Šárka Weberová (dříve také soudkyně), že obě Kárnou žalobu zažily. Třiasedmdesátiletá soudružka soudkyně Píchová v roce 1993 "přežila" žalobu na odvolání, protože Kárný senát ji ve funkci podržel, ale Weberovou již nikoliv! Ve stejné době ji senát zbavil taláru - jednoduše proto, že prý nepracovala. A v senátu, který ji odvolal, seděla i třiasedmdesátiletá soudružka soudkyně Píchová!

To vše se zde děje v údajně demokratickém a údajně právním státě po 18ti letech, kdy prý skončila komunistická totalita a kdy prý KSČ a její členové již nejsou tou vůdčí silou státu a prý již o ničem nerozhodují … Omyl vážení, velký omyl ...[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 276 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,