phpRS
Dnešní datum: 02. 03. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  BĹ™ezen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Jaké kafe nám uvařili?

* Rychlík zaplatí za demonstraci proti Přibylovi

Vydáno dne 15. 10. 2004 (4064 přečtení)

Potřebujete důkaz o tom, že ČR je v pevném sevření neostalinistů?

vzorný pracovník státních organů

Potřebujete důkaz o tom, že ČR je v pevném sevření neostalinistů?
TADY JE:

Rychlík zaplatí za demonstraci proti Přibylovi

Můj komentář:

Od začátku do konce smrdí tento případ byrokratickým úředním šimlem. A taky totalitou. Ale k tomu ještě dojdeme. Pro začátek jenom tolik: nemalujme čerta na zeď, v této chvíli je pouze pan Rychlík předvolán k přestupkovému řízení, nic víc a nic míň. To, že by měl zaplatit několikatisícovou pokutu je doposud uvedeno Jindřichem Šídlem z Mladé fronty pouze jako možnost (s typickým českým optimismem ta horší).

Okolnosti, za nichž k tomu dochází, jsou už něco jiného. Kdokoli, kdo by se k tomu snad mohl vyjádřit, se k tomu vyjádřit odmítá. Buď nikdo nic neví, nebo nesmí komentovat. Na pana Rychlíka přišlo udání. Nikdo neví jak, patrně jen tak, z čistého nebe. Takže: je to celé jenom další provokativní fraška nedospělého premiéra a anonymní skupiny jeho operátorů?

Vraťme se pro odpověď "na místo zločinu", k prohlášení, které nebylo peticí. "Komunismus byl bití. Šéfe úřadu vlády Přibyle, odstupte" nikde neuvádí, že tehdy a tehdy se bude tam a tam konat demonstrace. Pouze docela na konci říká: "...Přijímám tedy výzvu Jana Rejžka a navrhuju toto: V úterý 17. srpna v 9 hodin by se měli před sídlem vlády České republiky sejít Pražané..." Také spolu se mnou cítíte tu vůni čerstvě rozdělaného jílu, také spolu se mnou vidíte, jak neobyčejně hliněné jsou nohy, na nichž celé obvinění stojí?

Ale KDO je vlastně vinen? Nejsou to čistě náhodou ti, kdo tahají nitkami české politiky, ti, které paní Mašínová tak trefně nazvala "Hanba, dacani, rudá mafie"? Protože kdybychom bývali měli lepší lustrační zákon, i třeba jenom, kdyby ti úřední šimlové, kteří teď rajtují na Rychlíkovi, dělali svou práci pořádně, nemuselo být důvodu k jakémukoli prohlášení, natož k demonstraci!?

A co takhle náš mladý mašinfíra? Ten 16. 8. vyhlásil, že Přibyla neodvolá. Neměl on v tom okamžiku reagovat poněkud pozitivnějším způsobem? Neměl se místo takového vysloveně provokativního prohlášení snažit o uklidnění situace tím, že by nařídil vyšetření celé situace a prozatímně odstavil spornou osobu z funkce, v závislosti na výsledcích šetření okolností? Protože tak se to v demokratických státech zpravidla dělá. Jenže co náš premiér jr. ví o demokracii, že ano.

Je mi perfektně jasné, že právě Rychlíka si nemohli nechat ujít, protože on se proti komunisťům vyslovil mnohokrát. A vždy právem. Na to se nezapomíná. Takže zde by nemělo být pro nikoho žádné překvapení. Ale překvapivé je, co že to říkal ten polda: "...když jsme se pak během demonstrace vraceli od premiéra Grosse a já řekl lidem, že se tu sejdeme zase za týden, přišel ke mně policejní náčelník, který to tam měl celé na starosti, a říkal mi: Přece jen si to, prosím vás, příště radši nahlaste, dnes je to v pořádku". Tak je nebo není? A ještě jedna věc: jelikož já jsem si toho nevšiml, prosím ostatní přímé účastníky té demonstrace o potvrzení: Byli jsme kdykoli během demonstrace upozorněni na to, že se jedná o nepovolené shromáždění a že se máme rozejít?

Ale pokračujme: I kdyby to stokrát bylo bez "oficiálního" povolení, byly toho plné noviny, takže ten, kdo podal udání (snad úředník, který se cítí tak uražen tím, že ho pan Rychlík nepřisel osobně na kolenou poprosit o povolení demonstrace), taky vlastně nekonal svou povinnost, protože jestliže o té demonstraci věděl a nekontaktoval pořadatele (vzhledem k okolnostem používám tento termín velice volně) kvůli nedostatkům v řádném nahlášení akce, ani neprosadil zákrok proti nedovolené demonstraci - co vlastně dělá v pracovní době? Lepí známky do stranických průkazů nebo co?!

Jinou docela charakteristickou drobností je, že "projednávání přestupků je neveřejné". Tady právě cítím ten závan totality. Musíme se kvůli tomu obrátit trošku dál do historie. Na obou stranách roku 1968 byl stalinismus. Před '68 jenom obyčejný stalinismus, po '68 neostalinismus, kterému říkáme normalizace - protože se věci měly normalizovat, to jest vrátit tam, kde byly před '68, jednalo se o návrat ke stalinismu, to je logické, jenže už to nemohl být takový ten primitivní stalinismus, ale neostalinismus. I když opresívní byl stejně. Možná svým způsobem ještě víc. Protože neostalinismus využíval k dosažení svých cílů nejenom nejprimitivnější hrubý nátlak, ale také všechny možné (tedy i legální) cestičky k šikanám.

To je právě přesně to, co se tím udáním dva měsíce po prohřešku děje. (A to je mimochodem také právě přesně to, co se děje Vladimíru Hučínovi.) Už jsem se ptal v komentáři k neveřejnému soudnímu procesu pana Hučína, jestli máte také takový divný pocit, jako by se historie opakovala. Dnes se ptám: nemáte pocit, že chodíme v bludném kruhu?

Vede z toho kruhu cesta ven?

Doprovoďte pana Rychlíka 20. 10. před přestupkovou komisi. Přijďte 17. 11. nejenom na Národní, ale také na protistátní demonstraci na Václavák. Nějakou cestu najdeme, co myslíte? Musíme, protože jinak bude i ta naše demokracie zase jenom bití.

Joska


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP, E-MAIL, ČTK

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,