phpRS
Dnešní datum: 01. 03. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  BĹ™ezen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Jaké kafe nám uvařili?

* JE DŮLEŽITÉ … aneb Komentář ke komentáři komentářů.

Vydáno dne 03. 09. 2004 (4161 přečtení)

Parafráze, ale myšlena zcela zodpovědně a vážně ...

JE DŮLEŽITÉ … aneb Komentář ke komentáři komentářů.

JE DŮLEŽITÉ … kdo fyzicky jsem. Kdybych fyzicky nebyl, jsem pak ale NIKÝM a nejsem ani jakým jsem člověkem a co dělám. Vždy sejde na identitě a ovšem i na činech a bytí. V životě lidském vždy je ve všech situacích a ve většině případů důležitá jak osoba, tak i osobnost bytosti. Nerozlučně. Jen ve zdravém těle je zdravý duch!
Tyto stránky spravuji ZCELA NEDOBROVOLNĚ a ZCELA BEZPLATNĚ, protože mne k tomu nutí moje FYZICKÉ BYTÍ v této zemi zvané dnes zrovna a momentálně Česká republika.


I malá studánka vody v rozpálené poušti může pomoci vzklíčit semínku, z nějž při dalším zavlažování vyroste krásný mohutný zdravý a silný strom. Na tu studánku se dávno zapomene, ale onen strom žije dál. A tak i já celým svým srdcem a celou svou duší doufám, že jsem svými činy již pomohla vzkřísit ono "pomyslné semínko" spravedlnosti a přispěla tak k zakořenění semenáčku, z nějž, pevně věřím, takovýto strom doroste.

Nedělám to pro své zviditelnění a pro svůj prospěch, ale pro prospěch a užitek jiných lidských bytostí. Každý jednoho dne v dusném letním odpoledni usedne pod starý košatý strom, jehož koruna vrhá chladivý stín, kde bezpečen ulehne ke spánku a načerpá nové síly. Neví sice, kdy, jak a proč vlastně zde strom vyrostl, ale je blažený, že se tak stalo. Ten strom ještě přinese mnoho radosti, užitku, štěstí a úlevy mnoha lidem v nouzi a na pokraji sil.

Ta kalužinka vody zůstane neznámá (jen někteří citlivější jedinci tuší její tehdejší přítomnost....), nijak z toho neměla jakýkoliv osobní hmotný profit, ale pokud se vypaří a přemění ve vodu v mraku, bude její voda znovu a znovu pršet na ten strom a svlažovat jeho korunu, aby nezahynul a lidé jej tak stále měli, a tím ona studánka dochází svého naplnění........


Citát jsem si „vypůjčil“ z „JE DŮLEŽITÉ … aneb Komentář ke komentáři“ od Johna Boka a vůbec celý článek mne inspiroval. Má zcela odlišnou filozofii, připouštím, můj osobní přístup, který nemusí rozhodně korespondovat s pohledy ostatních je zase zcela jiný. Naštěstí a jsem tomu rád. Každý člověk je jedinečný, jakož jsou i jedinečné a individuální jeho názory a nejen tyto, ale hlavne činy. A nejen činy, ale v dnešní době nejdůležitější je správné a rozumné uvažování bez emocí, správné pochopení věcí a nejdůležitější je pokora. Pokora v tom, že byť jsem jedinečný a individuální, tak musím chápat realitu, musím být objektivní, musím snést a přijmout kritiku, byť třeba neoprávněnou a ze všeho musím umět vyvodit rozumné závěry. Jinak nejsem a nemohu být prospěšný lidem a ani sobě.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 172 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: E-MAILEM

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,