Po 20ti letech 9ti letý člen KSČ premiérem ...

Autor: BazMyslik <bazmyslik@napismi.cz>, TĂ©ma: Politické páky, Zdroj: PUP BIS ČTK, Vydáno dne: 10. 04. 2009

Nově jmenovaný premiér Jan Fischer je podle téměř poloviny Čechů správnou volbou, prý ukázal průzkum agentury Factum Invenio. Buď tato lže na objednávku, nebo se Češi již definitivně pomátli. Osobně si myslím, že pravdou bude z 50% z obou variant.

"Tak už máme, paní Mülerová, nového premiéra."
"Inu, já vím, pane Švejk, je to ňáký hodný a slušný člověk, jináč by ani nebyl dosazen do takové vysoké  funkce. Tam nemůžou dát lotra nebo zločince. Kdepak, jen čestného člověka z čistou minulostí tam mohou dát."
   "Hodný člověk, paní Mülerová, ten Fischer  může být, jen ta jeho minulost je strašná. Ani o ní nechtějí dávat do pera novinářům,  jaká ta minulost je hrozná a ostudná. Tají se to!"
    "Ale ale, copak, pane Švejk? Něco víte?"
   "On byl byl devět let členem  zločinecké komunistické organizace, která v zemi nastolila teror a po dobu 40 let ten teror udržovala takovými, jako  je ten Fischer, ale  jak já říkám: Vládu  máme, paní Mülerová,  takovou, jakou si  zasloužíme.  A to je opravdu výkvět společnosti. Třebas pan Pithart. Ten byl  snad ve všech politických stranách, včetně té komunistické a mohl bych dál povídat. Z větší části to sou  kolaboranti a  zločinci, povětšinou  bývalí komunisté nu, a v našich politických stranách je to podobné. Vono, paní  Mülerová, není z čeho vybírat nového premiéra.  Slušní lidé v této zemi prostě nejsou! Pan prezident říkal, že  jiného čestného a poctivého   člověka z čistou minulostí prostě mezi lidmi  nemáme,  ani  ho nikde prostě  neseženete. Tak zemička naše malá s  morálkou dopadla... Píšou o tom  dnes v  Národní politice. A to Vám povídám, paní Mülerová. Tato zem   se má  na co těšit. V rukou korupčníků, paní Mülerová,  zločinců z bývalé komunistické strany, to Evropě nadáme. Ukážeme jim, co umí bývalí bolševici!  Co se ještě dá, to politici rozkradou a ještě si do svých úřadů natahají své bývalé soukmenovce."
   "Pane Švejk, kdyby po válce vzali  Němci do svého parlamentu  esesáky, bachaře z koncentráků a zloděje,  tak přesně takhle  to u nás nýnčko  vypadá. Bože, ochraňuj nás před komunisty!"